Mecze Euro U-21 Lublin

Mecze Euro U-21 Lublin

Już w piątek 16 czerwca 2017 roku rozpoczynają się rozgrywki Euro do lat 21 w piłce nożnej.

W Lublinie zostanie rozegrany mecz inauguracyjny, w związku z którym zaplanowana jest niesamowita ceremonia otwarcia. W trakcie 7-minutowego widowiska na murawie wystąpi blisko 250 artystów m.in. tancerzy, kuglarzy, muzyków, a także orkiestrę.

Show będzie oparte na motywach związanych z Lublinem, przede wszystkim na postaci Sztukmistrza z Lublina – bohatera książki Isaaca Bashevisa Singera.

Pierwszy mecz tych mistrzostw Polacy rozegrają w piątek 16.06.2017r. o godzinie 20.45. Zmagania młodych piłkarzy z Polski i Słowacji będzie można oglądać na żywo na lubelskim stadionie Arena Lublin, a także w telewizji na Polsat i Polsat Sport. Mecze skomentują znani komentatorzy Mateusz Borek i Tomasz Hajto.

W naszym mieście odbędą się trzy mecze fazy grupowej:

Polska – Słowacja (16 czerwca)

Polska – Szwecja (19 czerwca)

Słowacja – Szwecja (22 czerwca)

Jak dotrzeć z Hotels Lublin na Arena Lublin?

  • Samochodem

W dni meczowe dla samochodów osobowych zostanie udostępnionych 5 darmowych parkingów: CH „Tarasy Zamkowe” ul. Unii Lubelskiej, „Plac Zamkowy” Pl.Zamkowy, „Galeria Gala” ul. Fabryczna, „Targ pod Zamkiem”ul. Unii Lubelskiej, Parking przy Hali Mosir i Aqua Lublin al.Zygmuntowskie. Samochody osobowe nie mają możliwości dojazdu na parkingi znajdujące się bezpośrednio przy Arena Lublin, dlatego proponujemy o pozostawienie samochodu na naszym bezpłatnym parkingu i skorzystanie z poniższych form dotarcia na stadion.

  • Pieszo

Dzięki lokalizacji Hotels Lublin w sercu miasta, spacer będzie krótki, a jednocześnie pozwoli na obejrzenie części atrakcji Lublina. Na stadion Arena Lublin można od nas dotrzeć spacerem. Po drodze mijać będziemy Zamek Lubelski, Centrum Handlowe Tarasy Lubelskie, Most Kultury, Aqua Lublin, a także Park Ludowy. W pobliżu boiska znajduje się również dworzec PKP.

  • Rowerem miejskim

Pod naszym hotelem znajduje się wypożyczalnia rowerów miejskich. Jeśli macie zainstalowaną aplikację NextBike, będziecie mogli dojechać pod sam stadion za darmo, ponieważ nie zajmie Wam to więcej niż 10-15 minut. Warto wspomnieć, że Lublin ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową (chodniki, ścieżki rowerowe, ciągi pieszo-rowerowe, przejścia dla pieszych, przejazdy dla rowerzystów).

  • Autobusem miejskim

Specjalna, bezpłatna linia Arena będzie jeździć m.i.n spod naszego obiektu trasą:
Lwowska – al. Unii Lubelskiej – Lubelskiego Lipca `80 (przystanek Arena Lublin 01)

Linie „Arena” kursują z częstotliwością co 15 min. w ramach meczów rozgrywanych UEFA EURO U21 w dniach 16, 19 i 22 czerwca.

Dodatkowo dojazd na rozgrywki będzie możliwy dzięki regularnym liniom autobusowym nr: 1, 13, 30, 34, 45 oraz linii trolejbusowym nr 152, 154, 161.
Częstotliwość kursowania większości linii regularnych  w godzinach 18:30 – 20:30 przed meczami zostanie zwiększona do 15 – 20 min.

 

Do Lublina przyjedzie kilka tysięcy kibiców, wielu z nich zrobiło rezerwację w Hotels Lublin. Chcesz poczuć piłkarską atmosferę?

Jest Ci potrzebny nocleg w Lublinie? Mamy ostatnie wolne miejsca. Zadzwoń i zarezerwuj:  817474407 lub  601799386