Dlaczego warto przyjechać do Lublina?

Dlaczego warto przyjechać do Lublina?

Dlaczego warto przyjechać do Lublina?

Hotel Lublin to idealna baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zwiedzić Lublin pieszo. Imponujące Stare Miasto w Lublinie, znane restauracje, piękne kamienice, Brama Krakowska, Brama Grodzka, Plac po Farze, Centrum Spotkania Kultur, Park Saski, Żmigród i oczywiście Zamek Lubelski – to tylko niektóre z ważnych miejsc, które w Lublinie trzeba zobaczyć, a dodatkowo znajdują się blisko hotelu).

Lublin jest jednym z najstarszych miast w Polsce. Obecnie w Lublinie mieszka 350 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia ma 148 kilometrów kwadratowych. W tym roku obchodzimy urodziny miasta. Lublin 700 to podsumowanie kilkuset lat tradycji, wielkich zmian wschodniej Polski, wydarzeń kulturalnych i zmian politycznych.
Hotels Lublin znajduje się w sercu miasta przy ulicy Podzamcze 7 w pobliżu tras przelotowych Warszawa – Zamość(Ukraina) nr E372 oraz Przemyśl – Białystok (Białoruś, Litwa) nr 19. Port Lotniczy Aiport Lublin usytuowany jest 13 km od  obiektu. Dzięki dobremu dojazdowi DW822, pokonanie tej trasy trwa bardzo krótko. Dworzec Główny PKS, a także komunikacji prywatnej, znajdują się w odległości zaledwie 250m od Hotels Lublin.

Wiele młodych osób rozpoczyna studia w Lublinie. Tani nocleg w centrum w Hotel Lublin jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż nocleg w akademiku. Oferujemy noclegi w pokoju z bezpłatnym Wi-Fi, pysze i obfite śniadanie, a także darmowy, monitorowany parking. Szczególnie blisko naszego obiektu znajduje się Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji i Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza. Lublin jest bardzo dobrze skomunikowanym miastem. Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej znajdują się w okolicach Miasteczka Akademickiego. Można tam dotrzeć spacerem – poprzez deptak, zwiedzając przy okazji piękne, Stare Miasto; autobusem lub trolejbusem – wiąże się to z przejazdem zaledwie kilku przystanków; rowerem – Lublin posiada bardzo dużo ścieżek rowerowych, a stacje rowerów miejskich są rozstawione w niewielkich odległościach od siebie. Jedna z nich znajduje się tuż przy budynku Hotels Lublin. Kierując się w stronę Lublin Outlet Center znajduje się Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji Niedaleko „Mostu Kultury” swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Nauk Społecznych. Lublin jest miastem uniwersyteckim, organizowane są tu liczne koncerty i imprezy na świeżym powietrzu tj. Kozienalia, Juwenalia, Medykalia. W Lublinie można udać się również na imprezy do licznie znajdujących się tu klubów. Dlatego nie czekaj, studiuj w Lublinie!


Interesujesz się sportem? Na pewno warto wybrać się do Arena Lublin, czyli powstały w 2014 roku miejski stadion piłkarski. Odbywają się tu zarówno wydarzenia sportowe tj. rozgrywki Euro U21, mecze lokalnej drużyny Motor Lublin (w sezonie 2016/2017 na obiekcie można było obejrzeć również Ekstraklasę – grał tu Górnik Łęczna), ale również koncerty, pokazy, konferencje czy występy. Nie samą piłką człowiek żyje – obejrzyj mecz koszykówki drużyny TBV Start Lublin na „GLOBUS-ie” lub drużyny piłkarek ręcznych MKS Selgros Lublin na „MOSIR-ze”. Możesz również pójść na mecz rugby Budowlanych Lublin, a na stadionie miejskim dzięki Speed Car Motor Lublin obejrzeć Żużel na najwyższym poziomie. Lubisz biegać? Zacznij od Pierwszej Dychy do Maratonu Lubelskiego i… nie spoczywaj na laurach, zostaną Ci jeszcze trzy!

Lublin to także atrakcje dla dzieci. Lubicie wodę? Wybierzcie się ze swoimi pociechami na baseny Aqua Lublin lub nad Zalew Zemborzycki, a także na letnie pokazy Multimedialnej Fontanny znajdującej na Pacu Litewskim. Najmłodszych zapraszamy również na spektakle do Teatru Andersena.

Lublin wydarzenia cykliczne to m.in. Noc Kultury, Carnaval Sztukmistrzów, Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival, Jarmark Jagielloński, Lublin Jazz Festiwal, Europejski Festiwal Smaku, Festiwal „Solo Życia”, festiwal Fanatyki Falcon, Sylwester Miejski w Lublinie, Festiwal Lubelskie Spotkania Literackie „Miasto Poezji”, Studencki Ogólnopolski Festiwal Teatralny „Kontestacje”, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej „Wschody” to tylko jedne z wielu wydarzeń potwierdzające, że Lublin to miasto inspiracji i warto tu przyjechać.