Jak zorganizować udane przyjęcie w Lublinie?

Jak zorganizować udane przyjęcie w Lublinie?

Organizacja imprezy okolicznościowej

Któż z nas nie stał przed wyzwaniem zorganizowanie imprezy okolicznościowej dla najbliższych? Ogrom przygotowań i zadań z tym związanych nie jednokrotnie mógł przyprawić o zawrót głowy. Na szczęście są miejsca i ludzie, którzy w profesjonalny sposób mogą nas odciążyć w przygotowaniach. Typowe „domówki” z roku na rok odchodzą do lamusa, a organizacje przyjęć w lokalach zyskują na popularności. Taki wybór to z pewnością oszczędność czasu i co ważniejsze – nerwów, przy podobnym nakładzie finansowym.

Zorganizowanie urodzin, imienin, ważnej rocznicy lub zwykłego spotkanie w gronie znajomych nie stanowi problemu. Ważnym jest, aby podjąć dobry wybór lokalu, w którym zostanie zorganizowane. Tym bardziej jeśli myślimy o organizacji w Lublinie Chrzcin lub Pierwszej Komunii.

Powierzając organizację uroczystości profesjonalnemu zespołowi z pewnością możemy liczyć na ich doświadczenie, pomoc w dobrze menu oraz zwrócenie uwagi na drobne, ale istotne szczegóły. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego lokalu?

Przede wszystkim wnętrze

Przy organizacji imprezy rodzinnej lub spotkania towarzyskiego wybierzmy lokal, w którym najważniejsze – będziemy czuć się komfortowo. Dla jednych będzie to ekskluzywne wnętrze, wymagające od nas i naszych gości zachowania nienagannej etykiety zachowań. Dla innych – kameralny, niezbyt zobowiązujący wystrój. Postarajmy się dobrać tak miejsce do okazji, aby nasi Goście poczuli się pewnie i bawili się najlepiej. Pamiętajmy jednak, iż miejsce przede wszystkim powinno być estetyczne.

Co jest ważne przy wyborze miejsca?

Należy zwrócić uwagę, iż w przypadku przyjazdu naszych gości samochodami, powinniśmy zadbać, alby dojazd był możliwie najłatwiejszy oraz aby miejsca parkingowe były dla nich zarezerwowane. Ważne jest również, aby uwzględnić, czy ktoś z obecnych nie będzie potrzebował noclegu. W takim przypadku najwygodniejszą opcją jest organizacja uroczystości w restauracji przy hotelu. W Lublinie nie ma z tym problemu – nasz obiekt posiada w sobie wszystkie cechy, które pomogą w organizacji dobrego przyjęcia w jednym miejscu.

Najważniejsze – menu

Urządzając przyjęcie w domu, bardzo często nie mamy pomysłu na jadłospis, bądź przegotowujemy rok w rok to samo, lub coś co akurat „dobre było u cioci Zosi”. Decydując się na organizację uroczystości poza domem, możemy liczyć na pomoc specjalistów przy wyborze menu. Managerzy lokali coraz chętniej wychodzą naprzeciw potrzebom klienta i dostosowują menu do ich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych, ale również chętnie służą doświadczeniem i radą przy wyborze potraw. Nie zapominajmy również o najmłodszych, ale równie ważnych uczestnikach imprez. Dzieci bardzo często preferują inne potrawy, niż dorośli. Warto więc pomyśleć o specjalnie dla nich spostponowanym menu.

Szczegóły

Doświadczeni kierownicy restauracji wiedzą, na co zwrócić uwagę, co prawdopodobnie sami moglibyśmy przeoczyć przy organizacji przyjęcia.

Ważną kwestią jest uwzględnienie szczególnych diet naszych gości. Mając wiedzę o preferencjach żywnościowych naszych najbliższych, często nie potrafilibyśmy przygotować dla nich odpowiednich potraw. Przy organizacji imprezy zorientujmy się gdzie w Lublinie możemy liczyć na  catering lub specjalne propozycje dań dla osób z różnymi dietami.

Istotna kwestią, jeżeli już jest obecny na spotkaniu, jest alkohol. Również w tym przypadku, goście mogą mieć różne preferencje. Nasz barek nie zawsze byłby przygotowany na specjalne życzenia naszych gości. Podczas imprezy w lokalu, nie musimy się o to martwić 😉

Ważne jest również aranżacja: nakrycie stołów, wybór serwetek oraz dobór kwiatów. W tej kwestii przekażmy swoje sugestie kierownikowi sali. I na koniec, wcale jednak nie najmniej ważne – obsługa. Zaznaczmy, aby ta była obecna przez cały czas trwania imprezy, była uśmiechnięta i pomocna, ale jednocześnie „niezauważona”.

Serdecznie Państwu polecamy Restaurację Hotels Lublin jako idealne miejsce na organizację wszelkich imprez okolicznościowych. Nasz doświadczony zespół zadba o niepowtarzalną atmosferę Państwa przyjęcia. Dołożymy wszelkich starań do zadowolenia Państwa oraz Państwa Gości.

Zapraszamy!