Co robić w Majówkę w Lublinie?
Maj to idealny miesiąc, aby rozpocząć sezon turystyczny na Lubelszczyźnie. W tym roku dla szczęśliwców Majówka 2018 może potrwać aż 8 dni, od 28 kwietnia do 6 maja 2018. Co robić podczas majowego urlopu? Przyjechać do Lublina bo czeka tu na Was wiele atrakcji.
W Lublinie na mieszkańców i turystów czeka prawie 300 bezpłatnych wydarzeń. Na wiele z nich obowiązują zapisy więc ciężko będzie znaleźć wolne miejsca. Na szczęście, na tych którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Lublinie czeka wiele imprez, na których zapisy nie obowiązują. Co robić w Lublinie? Jakie imprezy i atrakcje na nas czekają? Prezentujemy Wam kilka z nich.
Trochę historii…
Wydarzenie: Co Ty wiesz o mieście? Zagadki
Termin: od 28 kwietnia do 7 maj, od 10.00 do 17.00
Miejsce: Lubelski Ośrodek Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3
Jest to gra miejska. Uczestnicy trzymają specjalne audioprzewodniki (również w wersji anglojęzycznej) oraz karty pytań, z którymi ruszają w miasto. Pytania dotyczą szlaku staromiejskiego i 700-lecia Lublina. Na tych, którzy poprawnie wykonają zadanie, czekają dyplomy. Udział jest bezpłatny, kaucja 100 zł za każde urządzenie.
Wydarzenie: Szlakiem czasów okupacji
Termin: 28 kwietnia o godz. 16.00, 3 maja o godz. 14.00, 6 maja o godz. 11.00
Miejsce: zbiórka przy kościele garnizonowym, Al. Racławickie 20
Trasa biegnie od Wieniawy przez „dzielnicę niemiecką” i getto. Wraz z przewodnikiem będzie można zwiedzić miejsca związane z funkcjonowaniem władz okupacyjnych i aparatu terroru w latach 1939–1944. To właśnie w naszym mieście dowodzono akcją, podczas której Niemcy zgładzili ok. 1,7 miliona Żydów.
Wydarzenie: Odkryj Lublin z mapą
Termin: 3 maja, od 10.00
Miejsce: przed Lubelskim Ośrodkiem Informacji Turystycznej i Kulturalnej, ul. Jezuicka 1/3
Zostań uczestnikiem wspaniałej wyprawy, odkryj 6 różnych tras o zmiennej tematyce i długości w centrum Lublina. Do zakątków tych czasem mniej, a czasem bardziej znanych uczestnicy dotrą samodzielnie. Jak? Będą korzystać ze specjalnie opracowanej mapy. Na miejscu czekają na uczestników zagadki związane z tymi miejscami. Jesteś spostrzegawczy, dociekliwy i pomysłowy? Na pewno dasz sobie radę! Podpowiemy, że na miejscu będzie można znaleźć również odpowiedzi. Zabierz znajomych i spędźcie w Lublinie aktywny wypoczynek na Starym Mieście. Dwie trasy przetłumaczone są na język angielski więc możecie zaprosić do zabawy swoich angielskojęzycznych znajomych lub zagranicznych studentów.
Atrakcje w Lublinie dla rodzin…
Wydarzenie: Zabierz maluszka i starszaka
Termin: 30 kwietnia, 7 maja
Miejsce: zbiórka na pl. Po Farze
Z myślą o rodzicach i opiekunach z małymi dziećmi, szczególnie z niemowlętami zorganizowany zostanie spacer po Starym Mieście. Nieco starsze dzieci będą mogły dodatkowo posłuchać ciekawych opowieści o Lublinie i nie tylko.
Wydarzenie: Rodzinny Puchar Sezonu Lublin w Marszach na Orientację
Termin: 29 kwietnia, 1, 3, 5 i 6 maja
Miejsce: Stary Las (Stary Gaj)
Propozycja Marszu skierowana jest do grup (2-5 osobowych). Udział można wziąć w pięciu edycjach imprezy, trzy najlepsze starty będą zaliczane do klasyfikacji generalnej.
Zasmakuj w Lublinie…
Wydarzenie: Lublin ze smakiem. Cebularze, bajgle, makagigi…
Termin: 27, 30 kwietnia oraz 2, 5 maja
Miejsce: Zakład Doskonalenia Zawodowego, ul. Królewska 15
Warsztaty kulinarne dla dorosłych to ciekawa propozycja dla osób ciekawych kuchni międzywojennej, która pojawi się na tegorocznych warsztatach kulinarnych. Będą wspomnienia i próba odtworzenia dawnych smaków oraz zapachów. Brzmi ciekawie i smacznie!
Wydarzenie: „Tajemnice Browaru Perła” – gra terenowa
Termin: 28 kwietnia, 5 maja
Miejsce: PERŁA – Browary Lubelskie S.A.
Uczestnicy zabawy w drużynach cztero- lub pięcioosobowych będą mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Browaru oraz rozwiązać zagadki przygotowane przez organizatorów. Po wykonaniu każdego zadania drużyny otrzymają litery, z których na koniec zabawy ułożą hasło.
Duchowo w Lublinie…
Wydarzenie: Skarby Archidiecezji Lubelskiej
Termin: 27, 28 kwietnia
Miejsce: Archikatedra Lubelska pw. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty, klasztor i kościół oo. Jezuitów, Metropolitalne Seminarium Duchowne z kościołem pw. Przemienienia Pańskiego
Obejrzyjcie najcenniejsze Skarby Archidiecezji Lubelskiej dzięki szlaku barokowych świątyń. Przekonajcie się na własne oczy jak duże jest ich piękno i ponadczasowe dziedzictwo kulturowe regionu.
Przyjeżdżasz na Majówkę do Lublina i szukasz zakwaterowania blisko centrum dla siebie i rodziny lub znajomych?
Tanie noclegi w Hotels Lublin. Zadzwoń i zarezerwuj miejsce: tel. +48 817474407 lub +48 601799383