Blog

Dlaczego warto przyjechać do Lublina?

Dlaczego warto przyjechać do Lublina?

Hotel Lublin to idealna baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zwiedzić Lublin pieszo. Imponujące Stare Miasto w Lublinie, znane restauracje, piękne kamienice, Brama Krakowska, Brama Grodzka, Plac po Farze, Centrum Spotkania Kultur, Park Saski, Żmigród i oczywiście Zamek Lubelski – to tylko niektóre z ważnych miejsc, które w Lublinie trzeba zobaczyć, a dodatkowo znajdują się blisko hotelu).[…]

Jarmark Jagielloński 2017

Jak co roku w Lublinie odbywać będzie się Jarmark Jagielloński. Tegoroczne wydarzenie jest częścią Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin.

Czym jest Jarmark Jagielloński? To festiwal którego celem jest promocja i prezentacja kultury tradycyjnej, wywodzącej się ze wsi, ale również tej przekazywanej przez artystów miejskich. Historia lubelskich jarmarków (do których nawiązują obecne) sięga początku XV wieku. Wtedy to szlak handlowy przebiegający przez Lublin sprowadzał do miasta podróżników, handlarzy, nomadów, a także różnorodne kultury świata. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest pisankarstwo. Jak będzie wyglądać  Jarmark Jagielloński 2017?

[…]

Carnaval Sztukmistrzów

Od 27 do 30 lipca w Lublinie odbywa się Carnaval Sztukmistrzów. Cieszymy się, że możemy być świadkami tak ważnego wydarzenia kulturalnego w Lublinie. Myślą przewodnią Carnavalu jest zabawa, z którą my również się utożsamiamy. Dzięki temu, że jesteśmy tak blisko tego eventu, nasi Goście nie tracą swojego cennego czasu na dotarcie do najważniejszych atrakcji.

Na Błonia pod Zamkiem, na których rozstawiony jest Duży Namiot, od Hotels Lublin można dotrzeć w ciągu 5-minutowego spaceru.

Poniżej przedstawiamy Państwu cały program wydarzeń odbywającym się w Mieście Inspiracji.

[…]

Pokazy multimedialnej fontanny 2017

Nowa, multimedialna fontanna na Placu Litewskim w Lublinie dzięki swoim szczególnym funkcjom (woda, lasery, światło, dźwięk i obraz) stała się jego główną atrakcją. Plac Litewski jest idealnym miejscem, aby odpocząć. Znajdziecie tu wiele miejsc siedzących – dla ponad 600 osób. Nowa przestrzeń jest atrakcyjnym miejscem nie tylko dla młodzieży czy osób starszych, ale również dla rodzin z dziećmi, które mogą korzystać z dwóch placów zabaw.

Na zachętę do odwiedzenia głównego placu w mieście zdradzamy  jak wyglądają  pokazy multimedialnej fontanny.[…]

Mecze Euro U-21 Lublin

Już w piątek 16 czerwca 2017 roku rozpoczynają się rozgrywki Euro do lat 21 w piłce nożnej.

W Lublinie zostanie rozegrany mecz inauguracyjny, w związku z którym zaplanowana jest niesamowita ceremonia otwarcia. W trakcie 7-minutowego widowiska na murawie wystąpi blisko 250 artystów m.in. tancerzy, kuglarzy, muzyków, a także orkiestrę.

Show będzie oparte na motywach związanych z Lublinem, przede wszystkim na postaci Sztukmistrza z Lublina – bohatera książki Isaaca Bashevisa Singera.[…]